10 ویژگی ازدواج سالم + راهکار

ازدواج سالم ویژگی های مختلفی دارد که برای هر زوج می تواند متفاوت باشد. آیتم های ازدواج سالم خیلی عجیب و غریب نیستند و هر زوجی به راحتی می تواند آن ویژگی ها را در زندگی خود ایجاد کند. وقتی در هیجان عروسی خود گرفتار می شوید، تصور اینکه ممکن است شما و همسرتان تا به حال با خوشحالی زندگی نکنید، سخت است.

 

به اشتراک گذاشتن زندگی خود با شخص دیگری می تواند یک چالش باشد، به خصوص اگر تجربه زیادی در روابط نداشته باشید. ازدواج نیازمند کار، تعهد و عشق است، اما برای اینکه واقعاً شاد و موفق باشید به احترام نیز نیاز دارید. ازدواج مبتنی بر عشق و احترام به صورت اتفاقی پیش نمی آید. هر دو همسر باید وظیفه خود را به درستی انجام دهند. در زیر چند آیتم مهم ازدواج سالم وجود دارد که توصیه می‌ شود هر روز روی آن کار کنید تا ازدواجتان موفق باشد. همچنین شما برای مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره زناشویی می توانید از راهنمایی و مشورت متخصصان باتجربه و کارآمد کلینیک روژمان در این زمینه بهره مند شوید. داشتن زندگی مشترک سالم حق تمام انسان هاست.

ویژگیهای ازدواج سالم

در اینجا 10 ویژگی وجود دارد که یک فرمول ازدواج موفق باید داشته باشد.

1. اعتماد
اعتماد به سختی به دست می آید و به راحتی از دست می رود. باید آن را مقدس نگه داشت. هیچکدام از ما کامل نیستیم و اشتباه خواهیم کرد، اما در یک ازدواج موفق، اعتماد نباید شکسته شود. ازدواج یک فرآیند دو طرفه است که سرنوشت هر شخص را به طور مساوی با دیگری تنظیم میکند و بدون اعتماد به آن شخص هرگز به آن نخواهید رسید. شما باید پشت همسرتان باشید و به یکدیگر اعتماد کافی داشته باشید. هرگز اجازه ندهید چیزی اعتماد بین شما را از بین ببرد و هیچ یک از همسران هرگز به یکدیگر دروغ نمی گویند. دروغ ها سلاح های کشتار جمعی هستند که می تواند اعتماد بین شما را کمرنگ تر و حتی نابود کند.

2. ارتباطات را باز کنید
یکی از مهلک ترین سموم برای ازدواج زمانی است که زن و شوهر صحبت نمی کنند. زمانی که یک زن و شوهر دچار کمبود ارتباط باشند، منجر به سوء ظن می ‌شود و همچنین سوء ظن منجر به استرس و بدتر می شود. زوج‌ها باید بتوانند همه چیز را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از این طریق به یکدیگر کمک کنند تا زندگی را با موفقیت طی کنند.

3. حس شوخ طبعی و حافظه کوتاه
هر کسی که برای مدت طولانی ازدواج کرده است می تواند به شما بگوید که برای گذر از مشکلات ازدواج مطمئناً نیاز به شوخ طبعی است. بهتر است بتوانید با هم بخندید، مخصوصاً به خودتان. وقتی نوبت به مشکل می رسد، حافظه کوتاهی داشته باشید. کینه ها را از خود دور کنید و لبخند بزنید.

4. تعارض و تنش
اکثر ازدواج‌ های سالم به دوره‌ هایی از درگیری و تنش نیاز دارند تا رابطه را متعادل کنند. مانند بخاری که از قابلمه خارج می شود تا دیگ منفجر نشود. درگیری و تنش همچنین در رابطه جنسی یک ازدواج نقش دارد. عشق تنها زمانی قوی تر می شود که طوفانی را تحمل کرده باشد.

5. هم تیمی ها و شرکا
یک زن و شوهر باید بهترین ویژگی‌ های یکدیگر را برجسته و پررنگ تر کنند تا بهترین تیم ممکن را برای مقابله با چالش‌ های ازدواج، والدین و به طور کلی زندگی تشکیل دهند. تیم های بزرگ با نقاط قوت هر عضو بازی می کنند و موفق می‌ شوند. در ازدواج هم همینطور است.

6. سازگاری مثبت
به عبارت ساده، رابطه جنسی نمی تواند یک رابطه طولانی مدت را حفظ کند. به منظور ایجاد محیطی که در آن ازدواج می تواند به پتانسیل کامل برسد، ضروری است که شریک هایی را انتخاب کنیم که بسیاری از صفات و ارزش های سازگار را با آن ها به اشتراک بگذاریم. ما باید واقعا دوست داشته باشیم با آن شخص به عنوان همسر و همراه باشیم. ما با همسران خود دوست خوبی هستیم و باید همان امیدها و رویاها را به اشتراک بگذاریم. سازگاری بین زوج‌ های موفق بسیار فراتر از اتاق خواب است.

7. اشتیاق و تعهد
اشتیاق یک میل سوزان برای موفقیت در یک هدف تعیین شده است. تعهد به انجام هر کاری برای رسیدن به خط پایان لازم است. برای رسیدن به سطح تعهد لازم برای دوام بخشیدن به ازدواج، فداکاری زیادی از هر دو طرف لازم است. ما دائماً توسط گزینه های دیگر آزمایش و وسوسه می شویم و این تغییر نخواهد کرد. اشتیاق عمیق و تعهد تزلزل ناپذیر برای ازدواج سالم لازم می‌ باشد.

8. امنیت عاطفی
لازمه ما این است که مکانی را حفظ کنیم که در آن احساس امنیت و آرامش از دنیای بیرون داشته باشیم. ازدواجی که این ویژگی را داشته باشد آینده درخشانی نیز خواهد داشت. انسان ها نیاز دارند که امنیت عاطفی داشته باشند و پیش کسی که دوستش دارند احساس راحتی کنند.

9. احترام
زمانی که دو نفر عاشق یکدیگر هستند، احترام و تمایل متقابلی نسبت به یکدیگر دارند که بر هر گونه نقص و ویژگی در فرد دیگر غلبه می کند. در ازدواج سالم برای هر شخص احترام به یکدیگر وجود دارد. احترام گذاشتن به یکدیگر باید نه تنها زمانی که همه چیز عالی پیش می رود وجود داشته باشد، بلکه زمانی که مشکلات طاقت فرسا از راه می رسد نیز ادامه داشته باشد؛ درست زمانی که یک موضوع تراژدی رخ می دهد یا زمانی که مردم تغییر می کنند. وقتی احترام برای یک ازدواج از بین برود و دیگر حرمت هر شخص حفظ نشود، سبب درگیری و ایجاد اختلافات بسیار بین زوج‌ ها می شود.

10. خدا محوری
وقتی زن و شوهر از لطف، محبت و رحمت خداوند بهره مند می شوند، مشتاق هستند که آن را بر یکدیگر سرازیر کنند. برای دیدن قدرت، راهنمایی و خرد خداوند در زندگیتان دعا کنید تا یکدیگر را خوب دوست داشته باشید.

سخن آخر
آیتم های زیادی برای ازدواج سالم وجود دارد و فقط به موارد بالا ختم نمی شود. عوامل زیادی برای شاد و موفق نگه داشتن یک ازدواج سالم وجود دارد از جمله صبر، ارتباط، صمیمیت، اعتماد، همدلی و شوخ طبیعی. وجود تعهد، عشق و احترام لازمه ی هر ازدواج است. اگر یک ضلع از این مثلث جدا شود مثلث ازدواج ناقص می شود. کلینیک روژمان با گردآوری متخصصان مجرب در زمینه ی ازدواج و زناشویی و بررسی ویژگی های فردی شما را یاری خواهد کرد و تا انتهای مسیر و خوشبختی در کنار شما خواهد ماند.

برای تعیین وقت مشاوره از طریق نوبت گیری آنلاین و یا تماس با کلینیک اقدام نمایید.

منابع:

• آیتم های ازدواج سالم

urmc.rochester

• ازدواج موفق

medicinenet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *